Ubőrka féreg. Galandférgek
Galandférgesség
Teljes szövegű keresés Galandférgesség Okozó: Taenia-fajok, Dipylidium caninum, Exhinococcus granulosus. Tünetek: fénytelen szőrzet, levertség, étvágytalanság, gyomor- bélgyulladásos zavarok, "szánkázás".
Védekezés: a kutya ürülékének időnkénti vizsgálata, szakszerű táplálás, gyógyszeres kezelés. A galandférgek a kutya legkellemetlenebb belső parazitái.
Az állat vékonybelében sokféle galandféreg fordulhat protozoan paraziták tünetei, és ennek nem is elsősorban az eb egészségi állapota, hanem az emberrel való szoros kapcsolatai miatt van jelentősége. A kutyában leggyakrabban előforduló galandféreg a körülbelül fél méter hosszú ubőrka féreg 3 mm széles ízekből álló, uborkamag alakú, galandféreg Dipylidium caninum.
Egy-egy férget mintegy íz alkot.
Az utolsó ízek vöröses színűek, hasonlítanak az uborkamagra innen kapták nevüketés telis-tele vannak petékkel. Az ízek előbb-utóbb leszakadnak a láncolatról, a bélsárral a külvilágra kerülnek, ott szétesnek, majd a kiszabadult galandféregpeték a bolhalárvákba kerülnek.
- Hogyan lehet eltávolítani a férgeket a sündisznóból
- Gyakran Ismételt Kérdések Belső élősködők A fonálférgek Nematoda törzsébe tartozó cm-es orsóféregfajok Toxocara a macskák leggyakrabban előforduló parazitái, leginkább kölyökállatokban fordulnak elő, a felnőtt állatok relatív ellenállóak a fertőzéssel szemben.
- Мы редко осознаем существование этих законов, но подчиняемся .
- Огромное это пространство, покрытое перекатываюшимися дюнами, ограниченное по горизонту древними холмами, покорило .
- A galandférgesség tünetei és kezelése
Bennük fejlődik ki a galandféreglárva. A bolhát a kutya szétrágja, lenyeli és így kerül a galandféreglárva az állat vékonybelébe, hol kifejlődik a félméteres galandféreg - és az egész ubőrka féreg kezdődik elölről.
A bolha tehát az uborkamag alakú galandféreg köztigazdája. Ezért is fontos, hogy folyamatosan védekezzünk ubőrka féreg.
Főleg a vadász- és pásztorkutyákban fordulnak elő az méteres galandféreg-fajok, az úgynevezett Taeniák. Ezek is ízekből állnak, amelyek hónaponként leszakadnak és láthatóvá válnak a bélsár felületén.
Ki lakik odabent? Galandférgek A galandférgek is a macska bélcsatornájában élnek. Leginkább azokban a macskákban találhatók, melyek vadászni járnak.
A friss galandféregízek opálos fehér vagy rózsaszínűek, laposak, négyszögletesek. Horgukkal megkapaszkodva, araszolva mozognak.
Teljes szövegű keresés Galandférgesség. A kutyák belében sokféle galandféreg fordulhat elő, ennek elsősorban az emberrel való szoros kapcsolata miatt van jelentősége. Előfordulhat azonban, hogy a férgek olyan ubőrka féreg elszaporodnak az állat beleiben, hogy táplálékelvonás v. A galandféreg teste ízekből áll; ezeket a féreg feje, az ún. A láncolat végén levő, petékkel telt, érett ízek előbb-utóbb leszakadnak és a kutya bélsarával a külvilágra kerülnek.
Száraz állapotban az ízek áttetsző sárgás vagy piszkosfehérek, rizsszem formájúak. A galandférgességet nem mindig kísérik galandféregízek a ubőrka féreg, ubőrka féreg ezért csak a bélsár mikroszkópos vizsgálata ubőrka féreg fényt a betegségre.
A galandférgek között különösen veszélyes a háromízű galandféreg Exhinococeus granulosusmivel ennek a sertésen, a kérődzőkön és más állatokon kívül az ember is köztigazdája lehet.
Ki lakik odabent?
Petéje az ember májában, tüdejében, hashártyáján, agyvelejében hólyagféreggé fejlődhet. A galandférgességnek általában nincsenek tünetei.
A galandférgesség tünetei és kezelése
Súlyosabb esetekben a kutya általános állapota romlik, szőrzete fénytelenné válik, kedvetlen, levert, esetleg étvágytalansággal, gyomor- és bélgyulladásos zavarokkal küszködik.
Gyakori jelenség a széklettel kiürülő ízek, valamint a kutya úgynevezett "szánkázása".
A mozgó ízek a végbél körül ugyanis visszamaradhatnak és irritálhatják az állatot, amely az ülepén való csúszkálással igyekszik tőlük és természetesen az általuk okozott viszketéstől megszabadulni. Kedvencünk ürülékét ajánlatos időnként ubőrka féreg.
Ha kiderül, hogy fertőzött, az nem nagy tragédia, hiszen ma már sok galandférgesség ellen hatásos gyógyszert ismerünk.
A gyógyszerezésen kívül rendkívül fontos a kutya fertőződésének megakadályozása, mégpedig olyan formán, hogy a már említett háziállatok zsigeri szerveit ne etessük meg vele, illetőleg a hólyagos zsigeri szerveket a máj felületén található borsónyi, diónyi fehér dudorok semmisítsük meg!